2017- Рік Японії в Україні

Офіційний логотип ''Року Японії в Україні''

Oбрано офіційний логотип «Року Японії в Україні», присвяченого святкуванню 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Цей логотип створений японським графічним дизайнером паном Томоо Каваі, який проживає у префектурі Шіга. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Хіномару (японська назва прапору Японії) і пасхальне яйце притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Японією та Україною. Даний дизайн було обрано серед 32 інших пропозицій, представлених на розгляд Посольства Японії у період від 22 серпня до 7 жовтня 2016 року.

2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

Це країна з дуже давніми й непорушними традиціями, що чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все — в оточенні надсучасних нанотехнологій! Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі.
Унікальним також є ставлення японців до природи — воно сповнене глибоко споглядання і романтики. Цей народ захоплюються натуральною красою пейзажу, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. У Японії існують навіть спеціальні церемонії споглядання природних явищ.

Фото-конкурс "Рік Японії в Україні"

Для усіх жителів України, які мали нагоду відвідати Японію чи зараз там проживають, Посольство Японії оголошує конкурс «Японія у фото» (тематика в рамках загальної теми не обмежена: культура, їжа, свята, пейзаж і т.д.). З умовами конкурсу можна ознайомитися на сайті Посольства Японії в Україні.

ЦІКАВЕ ПРО ЯПОНІЮ

1. Японці дуже працелюбні. Навіть можна сказати, патологічні трудоголіки. Приходити і вирушати вчасно вважається поганим тоном, потрібно прийти хоч би на півгодини раніше і обов'язково затриматися в кінці робочого дня. Вирушати на обід також не прийнято, перекушують на робочому місці. Працюють до вісімнадцяти годин в день.

2. Довго відпочивати в Японії також не прийнято. 4 дні вихідних вважаються повноцінною відпусткою, брати покладені 3 тижні в рік не заведено.

3. Зелений колір світлофора називається синім. Коли в Японії з'явилися перші світлофори, вони складалися з жовтого, червоного і синього сигналів. З часом з'ясували, що пучок зеленого кольору набагато краще сприймається на великій відстані, але звичай називати сигнал, що вирішує рух, «синім» залишився.

4. Водії на перехрестях вимикають фари. Цей момент регулюється правилами етикету. Водій, зупиняючись на перехресті, вимикає освітлення, щоб не сліпити очі зустрічним. На жаль, в інших країнах до цього ще не додумалися.

5. Переможець турніру по сумо отримує незвичайні дарунки. Йому вручають ключі від новенького автомобіля, річний запас бензину і кока-коли, яловичину вагою в одну корову і тисячу грибів під назвою сиітаке.

6. У японців немає лайок. Найобразливішими вважаються аналоги нашого слова «дурень». Незадоволеність зазвичай висловлюється гучністю голосу і інтонацією.

7. У Японії не буває ожеледі. У всіх містах північних регіонів країни тротуари підігріваються, тому лід і сніг відразу тануть. Зламати руку або ногу, подскользнувшись взимку, — велика рідкість.