9 бер. 2023

Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка - великого Кобзаря, видатного українського поета, художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Тарас Григорович Шевченко посідає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду свободу та майбутнє нашої України.

До святкування долучилися й учні 9 класів Харківської гімназії 34 Харківської міської ради Харківської області.
Юнаки та дівчата взяли участь у циклі уроків- конференцій.

1. Тарас Шевченко – геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні.
2. Рання творчість. Історична тема у творчості Кобзаря («Іван Підкова», «До Основ’яненка» «Тарасова ніч», «Гайдамаки»).
3. Т.Шевченко. Національна проблематика періоду «Трьох літ».
Учні натхненно обговорювали життєпис поета, проблематику та своєрідність творів. А ідеї, окреслені творами Кобзаря, визначили особливо актуальними сьогодні. Дев'ятикласникии робили висновки про важливість збереження національної ідентичності, рідної мови, про ті проблеми в нашому суспільстві, що існували більше ста років тому й до сьогодні існують та заважають процвітати нашій нації. Висловлювали свої почуття до рідної землі та переживання за її долю.